Wyszukiwarka

Aktualności

Arkadia - Victoria Gnojno 2-1

• autor: iregre, 2011-11-06 18:23

Do trzech razy sztuka. W meczu kończącym XI serię gier, a zarazem i rundę jesienną sezonu 2011/12, piłkarze Arkadii Jaksice pokonali na własnym boisku Victorię Gnojno 2-1. Udało się więc zielono-żółtym z Jaksic w pełni zrewanżować za ubiegło sezonowe porażki. Dzięki niedzielnemu triumfowi Arkadyjczycy przeskoczyli w tabeli lokalnego rywala i przerwę zimową spędzą okupując piąte miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsze kilkanaście minut meczu należało do Victorii. Mozolnie konstruowane akcje rozbijały się jednak o mur defensywny jaksiczan, a próbom zaskoczenia golkipera Arkadii strzałami z dystansu, właściwie za każdym uderzeniem, brakowało precyzji. Odpowiedzią miejscowych na odważne zapędy przyjezdnych były dwie akcje, których wykończeniem zajął się Damian Trzupek. Najpierw (w 8. min.) bramkarz zablokował strzał z ostrego kąta, a następnie (w 12. min.) piłka uderzona tuż zza pola karnego przeleciała nad poprzeczką. W 15. i 16. min. swoje chwile chwały mógł przeżywać napastnik Victorii - Błażej Wyrkowski. Na szczęście dla miejscowych w pierwszej akcji (zagranie z prawego narożnika boiska i uderzenie głową w obrębie pola pięciu metrów) piłka trafiła w poprzeczkę, a w drugiej refleksem - wybiegając do zmierzającego do bramki napastnika gości i blokując strzał - popisał się Dawid Opuchlik. I to były ostatnie godne odnotowania akcje przyjezdnych z pierwszych 45. minut. Potem gra się wyrównała, a bliżsi zdobycia gola byli Arkadyjczycy. W 35. min. Kamil Janiak otrzymał zagranie w tempo od Damiana Trzupka, wybiegł przed obrońców i strzelił w światło bramki. Na posterunku był jednak Rafał Szubarga i nogami wybił futbolówkę na róg. W 39. min. na połowę rywali zapędził się Przemysław Olejniczak. Jego silne uderzenie z ostrego kąta przeleciało wzdłuż linii bramkowej kilkadziesiąt centymetrów od bramki.

W drugiej połowie znak do natarcia na bramkę przyjezdnych dał Marcin Gustaw. Dwa jego uderzenia (pierwsze - z połowy boiska tuż pod poprzeczkę, drugie - z rzutu wolnego z linii bocznej na wysokości 20. m od bramki) nie bez problemów obronił doświadczony golkiper z Gnojna. Kolejne minuty to minuty walki, czyli takie podczas których piłka co pewien czas zmierza w okolice jednego bądź drugiego pola karnego, ale w każdym przypadku brakuje efektywnego wykończenia. W 69. min. zakotłowało się pod bramką gości. Trójkowa akcja Janiak - Trzupek - Olejniczak zakończyła się blokadą (przez gąszcz nóg i rąk) futbolówki zmierzającej w światło bramki. Pięć minut później - po dalekim zagraniu - piłkę w polu karnym gości opanowuje Kamil Janiak, naciera na niego obrońca Victorii... Faul! Rzut karny! Do piłki podchodzi Marcin Gustaw. Dwa głębsze oddechy... Strzał. I jeeeeest! 1-0! W 76. min. z rzutu wolnego celnie, acz niezbyt silnie przymierzył Dariusz Nowicki. Golkiper rywali bez problemu łapie piłkę. Mijają cztery minuty i to goście wykonują rzut wolny. Tym razem niemal z połowy boiska. Dokładne zagranie na dziesiąty metr i nieupilnowany Michał Kowalski silnym strzałem ładuje futbolówkę do bramki zasłoniętego Dawida Opuchlika. 1-1. Radość po stronie gości. Ale tylko na niewiele ponad 60 sekund. To co w następnej akcji zrobił Damian Trzupek winno być zapamiętane przez wszystkich (a przez kibiców Arkadii obowiązkowo), którzy w niedzielne, niemal tradycyjnie słoneczne popołudnie, odwiedzili szkolne boisko w Jaksicach. Napastnik Arkadii otrzymał piłkę na połowie boiska i lewą stroną - mijając sześciu graczy faworyzowanej Victorii Gnojno - przedarł się na pole karne, po czym idealnie zagrał do wbiegającego na czystą pozycję Tomasza Kowalskiego... Do tej pory Tomasz Kowalski - żywa legenda Arkadii - zdobył dla swojego klubu ponad pięćdziesiąt goli. 6 listopada 2011 r. około godziny 15:35 - po strzale nogą (z kilku metrów) - dopisał do swojego bogatego dorobku jeszcze jedno trafienie. 2-1!!! W 85. min., po kolejnym zamieszaniu w polu karnym Victorii, tym razem obrońcy wyręczają swojego bramkarza, albo innymi słowy, ratują zespół przed stratą trzeciej bramki. W 92. minucie... sędzia  kończy mecz.

TABELA MISTRZOSTW GMINY INOWROCŁAW:

1.Arkadia Jaksice          4  12   4-0-0  12-6
 2.Orłowianka Orłowo        4   9   3-0-1  10-5
 3.Victoria Gnojno          4   6   2-0-2  10-7
 4.Kolorowi Krusza Zamkowa  4   3   1-0-3   5-9
 5.Iskra Sikorowo           4   0   0-0-4   4-14

Arkadia Jaksice - Victoria Gnojno 2-1 (0-0)

Bramki zdobyli: Marcin Gustaw (73-k) i Tomasz Kowalski (81) dla Arkadii oraz Michał Kowalski (80) dla Victorii.

Arkadia Jaksice: Dawid Opuchlik /ż.k./ - Przemysław Olejniczak, Michał Kręcichwost (kapitan), Bartosz Kowalski, Michał Morawski, Marcin Gustaw, Tomasz Kowalski, Dariusz Nowicki /ż.k./, Maciej Bąk, Kamil Janiak, Damian Trzupek. W rezerwie pozostali: Bartłomiej Wojnicz i Marcin Jaskulski.