Gopło Kościeszki - Arkadia 8-2

• autor: iregre, 2011-08-28 19:59

Znów nie wyszedł piłkarzom Arkadii pojedynek inaugurujący sezon. To już szósta z rzędu porażka na starcie rozgrywek. Rok temu rozmiary przegranej były jeszcze dotkliwsze. Żadne to jednak pocieszenie.

W czasie przerwy wakacyjnej w kadrze Arkadii nie nastąpiły jakieś spektakularne zmiany, chociaż odejście (wypożyczenie) do Victorii Gnojno młodzieżowców: Błażeja Wyrkowskiego (najlepszy strzelec w jaksickiej drużynie w  sezonie 2010/11, zdobył dla zółto-zielonych w 10. meczach 9 goli) i Pawła Łukasiewicza (7 meczów w seniorskim zespole) wydaje się być nie małym osłabieniem. Kadrę opuścili także: Daniel Pietrzak (11 meczów i 1 gol) i Arkadiusz Kwiatkowski (1 mecz). Do drużyny przybyli: Dominik Hosa i Marcin Dąbrowa - zawodnicy, którzy w bieżącym sezonie - ze względu na wiek - nie mogą występować już w zespole juniorów młodszych.

Będąc w temacie młodzieżowców informuję, że - podobnie jak w sezonie 2010/11 - do rywalizacji zgłoszona została drużyna juniorów młodszych (roczniki 1995, 1996 i ewentualnie młodsze). Narybek Arkadii zagra w grupie III okręgu bydgoskiego mając za rywali inowrocławskie drużyny Cuiavii, Goplanii (o ile ta nie wycofa się w ostatniej chwili z rozgrywek) i Noteci oraz zespoły Czarnych Wierzchosławice, Dębu Barcin, Kujawskiego Pogranicza Jeziora Wielkie, MUKSu Bielice, Noteci Łabiszyn, Piasta Złotniki Kujawskie, Pogoni Mogilno, Unii Janikowo i Znicza Rojewo. Inauguracyjną rundę spotkań zaplanowano na pierwszy weekend września, natomiast ostatnia XIII kolejka ma się odbyć 12/13 listopada. Pierwszym rywalem młodych jaksiczan będzie zespół Noteci Łabiszyn (mecz wyjazdowy). Przed własną publicznością juniorzy zaprezentują się w środę 7 września. Do Jaksic zawita wówczas drużyna Dębu Barcin. Terminarz przewiduje dwie środowe kolejki...

Mecz z Gopłem rozpoczął się od zamieszania z ochraniaczami (nie wszystkie dojechały na czas do Kościeszek); nim na boisku pojawiła się pełna jedenastka Arkadyjczyków miejscowi prowadzili już 2-0 (4. min. - druga dobitka strzału, po którym piłka odbiła się od słupka, trafia w okienko jaksickiej bramki; 14. min. - kilka podań na wysokości pola karnego, a w finale strzał, który poprzez gąszcz nóg, kieruje futbolówkę do siatki). Arkadia na skuteczne ciosy Gopła próbowała odpowiedzieć m. in. uderzeniem (niecelnym) z rzutu wolnego (Łukasz Kalbarczyk), strzałem z 20 m. posłanym 10 m. od celu (Kamil Janiak), czy dobrym zagraniem na ósmy metr (Przemysław Olejniczak) do oswobodzonego napastnika (Krzysztof Lampka). Debiutujący w seniorskich szeregach 16-latek minął się z piłką. Kilka minut później (28. min.) ten sam duet przeprowadził akcję, która zakończyła się faulem na biegnącym w polu karnym Przemysławie Olejniczaku. Karnego na bramkę zamienił Łukasz Kalbarczyk. Nadzieje na dobry wynik żyły w kibicach Arkadii niespełna pięć minut. 33. minuta meczu, rzut wolny, miękka wrzutka za mur, tknięcie piłki czubkiem buta przed interweniującym Dawidem Opuchlikiem i gol. W 35. i 40. min. piłkarze Gopła rozstrzelali Arkadię. Dwie podobne akcje: zagranie z naroznika boiska i oswobodzony na piątym metrze snajper czyni głową swoją powinność (za pierwszym razem tuż pod prawym spojeniem, za drugim w środek bramki).

W 48. min. w dogodnej sytuacji znalazł się Dawid Flis, który na 12. m. otrzymał dobre podanie od Przemysława Olejniczaka. Lot piłki po mocnym uderzeniu przeciął ofiarnie interweniujący obrońca gospodarzy. Mija kilka minut i Kamil Janiak rusza indywidualnie. Jego strzał, tym razem na dwa razy, wyłapuje golkiper Gopła. Chwilę później w boczną siatkę piłkę kieruje Damian Trzupek. Małe pocieszenie przychodzi w 62. min. Przemysław Olejniczak otrzymuje futbolówkę od Damian Trzupka, wybiega przed obrońców i z kilkunastu metrów... zmienia wynik meczu. 5-2. Odpowiedź była natychmiastowa. Błyskawicznie, trójką wychodzą miejscowi, jedno podanie, czysta pozycja... Taka forma zagrażania bramce Arkadii dominuje przez ostatnie dwadzieścia minut meczu. Kilka piłek wyłapuje jaksicki bramkarz, kilka przelatuje obok twierdzy Dawida Opuchlika, a w 71. min. - na nieszczęście przyjezdnych - jedna ląduje w siatce. Ostatni cios Gopło zadaje w 91. min. Wzorowo rozegrany rzut wolny (zagranie na nogę do wybiegającego z muru zawodnika gospodarzy) i piłka po raz ósmy trzepoce w Arkadyjskiej bramce.

Gopło Kościeszki - Arkadia Jaksice 8-2 (5-1)

Bramki zdobyli: Michał Bajer - 2 (4, 71), Mateusz Rzekanowski - 2 (14, 90+1), Łukasz Pietrowski - 2 (35, 64), Dariusz Bajer - 1 (33) i Jakub Mrówczyński - 1 (40) dla Gopła oraz Łukasz Kalbarczyk - 1 (28-karny) i Przemysław Olejniczak - 1 (62) dla Arkadii.

Arkadia Jaksice: Dawid Opuchlik - Michał Kręcichwost (kapitan), Bartosz Kowalski, Tomasz Kowalski, Przemysław Olejniczak, Arkadiusz Frątczak (od 46. min. Daniel Dutkiewicz), Łukasz Kalbarczyk, Dawid Flis, Damian Trzupek /ż.k./, Krzysztof Lampka (od 46. min. Robert Stelmaszczyk), Kamil Janiak (od 75. min. Marcin Jaskulski). W rezerwie pozostał Bartłomiej Wojnicz.

Na zdjęciu: Łukasz Kalbarczyk zdobywa (z rzutu karnego) pierwszą bramkę dla Arkadii w sezonie 2011/12.

więcej >>> Klasyfikacja strzelców

***POZOSTAŁE WYNIKI I KOLEJKI:

Kolorowi Krusza Zamkowa - Kujawiak Sukowy   1-3 (0-0)
Rafał Kuciński - 1 (KKZ) oraz Mateusz Wójcikowski - 1, Maciej Osiński - 1, Patryk Grodziski - 1 (KS)

Tarant Wójcin - Unia Leszcze                0-1 (0-1)
Remigiusz Radkowski - 1 (UL)

Victoria Gnojno - Zjednoczeni Szarlej       2-2 (0-0)
Adam Cyrankowski - 1, Jarosław Janikowski - 1 (VG) oraz Adam Rychłowski - 1, Maciej Hanczewski - 1 (ZS)

Równe Szanse Suchatówka - Orłowianka Orłowo 0-4 (0-3)
Łukasz Jaranowski - 1, Hubert Karliński - 1, Łukasz Stępień - 1, Jakub Pawlaczyk - 1 (OO)

Mikrus Szadłowice - Iskra Sikorowo          3-1 (2-0)
Damian Sypniewski - 1, Damian Kubiak - 1, samobójcza (Maciej Molenda) - 1 (MS) oraz Bartosz Kujawa - 1 (IS)