Pełna nazwa: Ludowy Klub Sportowy "Arkadia" Jaksice

Data założenia: 22 maja 2000 r.

(Wypowiedź Prezesa klubu zamieszczona 1 czerwca 2001 r. na łamach internetowego wydania "Expressu Bydgoskiego": Klub powstał 22 maja 2000 roku. Zawodników udało się nam zebrać na turniejach gminnych. Trenują dwa razy w tygodniu. Jeśli rozgrywają spotkania poza terenem gminy otrzymują dietę... 5 zł. Od miesiąca zespołem opiekuje się Ryszard Głowski. W składzie ma m.in. trzech wychowanków Domu Dziecka. A wyróżniającym się graczem jest Marcin Dróżdż (...). Mamy nadzieję, że drużyna z Jaksic doczeka się własnego boiska... Jak się utrzymujemy? Z gminy mamy dotację w wysokości 6,5 tysiąca złotych. Ponad tysiąc złotych otrzymaliśmy od sponsorów: Banku Spółdzielczego, Prem-Vitu i Jerzego Masioty. Stroje ufundował nam Jan Leśniak, a pięć piłek dostaliśmy od dyrektora szkoły podstawowej.)

Fot.: Od początku istnienia klubu drużyny piłkarskie Arkadii Jaksice swoje pojedynki rozgrywały na boisku w Gnojnie (8 km od Jaksic). W wyjątkowych sytuacjach (bodajże tylko raz zdarzyła się takowa) Arkadia korzystała z boiska w Orłowie. Ostatni ligowy pojedynek piłkarze Arkadii rozegrali w Gnojnie 19 czerwca 2011 r. podejmując (jako gospodarz) zespół... Victorii Gnojno. Od sezonu 2011/12 Arkadia domowe pojedynki rozgrywa na boisku w Jaksicach. Na zdjęciu trybuny przy boisku w Gnojnie mogące pomieścić ok. 300 osób.

Data wpisu do rejestru stowarzyszeń: 11 lutego 2002 r.

Siedziba klubu: ul. Dworcowa 15, 88-181 Jaksice (gm. Inowrocław)

Adres do korespondencji: ul. Wschodnia 7/2, 88-181 Jaksice

fot.: Siedziba Arkadii - Jaksice, ul. Dworcowa 15

Na koniec, posługując się wikipedią, przywołuję dwa znaczenia hasła "Arkadia":

Arkadia (symbol) - fikcyjna kraina, uważana przez poetów za krainę wiecznego szczęścia – ziemski raj, symbol wyidealizowanej krainy spokoju, ładu, sielankowej, wiecznej szczęśliwości i beztroski.

Arkadia (imię) - imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa (arkadios) oznaczajacego "pochodząca z Arkadii - krainy szczęśliwości". Arkadia imieniny obchodzi 12 stycznia, 4 marca i 13 listopada.